Svátek

Dnes je: Neděle, 29. březen 2020
Dnes má svátek: Taťána
Zítra má svátek: Arnošt

Menu

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol


Hlavní stránka arrow Články arrow 1.liga
1.liga
Havířov – Zlín 3:5 (1LV 11.kolo)
Napsal Jakub Roubalík   
Úterý, 11. duben 2017

Posledním zápasem jsme trochu vylepšili dojem z nepovedené sezony, když se nám podařilo zvítězit v souboji o poslední místo. Do zápasu jsme měli dobrý vstup, když jsme vedli mou zásluhou, pak sice domácí vyrovnali na poslední šachovnici, ale další tři výhry ještě před časovou kontrolou určily, kdo bude mít navrch.

Napište první komentář

Celý článek...
 
Zlín A - Grygov 1,5:6,5 (10. kolo 1. ligy, 26.03.2017)
Napsal Mirek K.   
Středa, 29. březen 2017

V neděli jsme hráli předposlední kolo první ligy. V zápase posledního s prvním jsme doma hostili Grygov. Při naší oslabené sestavě a naopak nejsilnější možné grygovské skončil zápas očekávatelnou výhrou hostů. Přestože v průběhu zápasu to vypadalo vyrovnaněji (např. Martin Hronek odmítal s pěšcem víc remízu), tak nakonec jsme prohráli vysoko 1,5:6,5. Cennou remízu s IM Biolkem starším ubránil Martin Šenkýř. A vyhrát se podařilo mně proti Jakubovi Fuksíkovi, což je jeden z  nejcennějších skalpů v celé mojí kariéře. Byl jsem ale tak pohlcený vlastní partií, že víc podrobností o tomto zápase napsat neumím. Snad mě doplní zastupující kapitán v tomto zápase Martin Šenkýř nebo někdo jiný.

Komentáře (1)

 
Kroměříž A – Zlín A 6:2 (1LV 9.kolo)
Napsal Jakub Roubalík   
Pondělí, 06. březen 2017

Jestli to nebylo definitivní po předchozím kole, tak teď už je to jistota – loučíme se s první ligou. Nastoupili jsme proti Kroměříži s představou, že se popereme o nějaké body. Tomu ovšem nenapovídala předchozí vzájemná bilance ani fakt, že jsme čelili základní sestavě.

Napište první komentář

Celý článek...
 
Zlín - Region Panda 3,5:4,5 1LV (8.kolo)
Napsal Jakub Roubalík   
Pondělí, 20. únor 2017

Když se nedaří, tak se prostě nedaří. V této větě lze jednoduše vystihnout dosavadní prvoligovou sezonu. I proto se obtížněji píšou vzletné metafory, drzé poznámky a další opovážlivá slovní spojení, když výsledková nepřízeň dopadá na celý tým, včetně jeho autora.

Napište první komentář

Celý článek...
 
Zlín A - Staré Město A 4:4 (7. kolo, 5. 2. 2017)
Napsal Martin Senkyr   
Neděle, 05. únor 2017

Po cca roce nadešel opět čas na již tradiční derby s tradičním soupeřem a tradičním průběhem. Rovněž výsledek by se dal již označit za tradiční, když tyto zápasy obvykle končí velmi těsným výsledkem, ale třeba mě statistici vyvedou z omylu. Nicméně nechme dávnou minulost knihám a pojďme se věnovat té téměř přítomné.

Napište první komentář

Celý článek...
 
Třinec : Zlín „A“ - 6:2, 1LV
Napsal Ponizil Cyrda   
Úterý, 24. leden 2017

Protože jsem poměrně zaneprázdněný učením se na státnice, bylo rozhodnuto, že reportáž ohledně zápasu s Třincem si napíší sami hráči.

Zápas byl v podstatě jasný už při skládání naší sestavy. Co náš tým v letošní sezóně hodně trápí je špatná docházka a úzký kádr. Naším cílem bylo tedy si hlavně v zápase užít partie proti silným hráčům, a pokusit se překvapit. Bohužel, soupeř ukázal svoji kvalitu a zkušenost a zaslouženě vyhrál.

Napište první komentář

Celý článek...
 
Zlín "A" - Moravská Slavia Brno 3:5 (1LV 5. kolo)
Napsal Jakub Roubalík   
Pondělí, 09. leden 2017

V mrazivé lednové neděli jsme hostili celek Moravské Slavie Brno. Ta do nového kalendářní ho vstoupila razantně, když na soupisku zapsala na první ligu až příliš mnoho titulovaných hráčů – 3 GM, 1 IM a 2 FM. Nevypadalo to tedy, že bychom byli zrovna favority, když naše jediné písmenko dlouhodobě reprezentuje pouze Cyrda. Zápas proto plně probíhal v režii Morendy, která se nikam nehnala a remízami kontrolovala zápas.

Napište první komentář

Celý článek...
 
Opava – Zlín (1LV 4. kolo)
Napsal Jakub Roubalík   
Neděle, 04. prosinec 2016

Jistě by se dalo o zápase psát negativně, stejně jako o situaci v tabulce. Ale proč si kazit mrazivý večer používáním smutně zabarvených slov, když čeština nabízí paletu i těch příjemně zvučících. Navíc bych tím fušoval do řemesla někomu jinému…  a články tak mohou na webu alespoň navzájem rezonovat. Nebo když člověk neví, jak odůvodnit vlastní neúspěch, může použít známá klišé „je to jenom hra“, čímž definitivně utne jakoukoliv další diskuzi.

Komentáře (5)

Celý článek...
 
Zlín "A" - TJ Ostrava 2:6 (1LV 3. kolo)
Napsal Jakub Roubalík   
Úterý, 22. listopad 2016

Zápas, jehož další průběh učil brzký nepříznivý začátek a ve kterém jsme byli rádi alespoň za jednu vítěznou partii. Hráli jsme ve velice oslabené sestavě, když po dlouhé prvoligové době nemohl hrát Cyril, stejně tak Adam, Kuba Krejča, Jirka Hodovský a další. Nastoupili jsme tedy spíše v druholigovém složení a přiznejme si, moc dílčích šancí jsme na šachovnicích nedostali.

Napište první komentář

Celý článek...
 
Frýdek-Místek "B" – ŠK Zlín "A" 5,5:2,5 (1LV 2. kolo)
Napsal Jakub Roubalík   
Pondělí, 07. listopad 2016

Po třech týdnech jsme nastoupili k druhému kolu první ligy proti domácímu celku Beskydské šachové školy. Jednalo se utkání týmů, které v prvním kole nebodovaly a chtěly tuto nelichotivou bilanci napravit. Povedlo se to pouze jednomu z nich a my jsme tak zaznamenali horší vstup do letošní sezony bilancí 0-0-2.

Napište první komentář

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 10 z 79

Poslední komentáře

klik TEST
Gratuluji Béčku k záchraně v ZKP. Snad to bude zároveň impuls k lepším zítřkům celého klubu.
Autor: Foukal
[07.04.2019 - 17:57:39]
klik Kroměříž B-Zlín A...
Tak ligu jsem hrál už minimálně potřetí. Ale poprvé v životě jsem hrál za Zlín A. 
Nahnuté to maj...

Autor: Foukal
[19.12.2018 - 10:20:37]
klik TEST
čžýčužýužýu
Autor: Foukal
[23.11.2018 - 17:42:58]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Díky za doplnění partie a opravu, 65. tah jsem opravil a doplnil další průběh, takže teď už by to...
Autor: Matěj Machala
[09.11.2018 - 00:06:20]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Najprv dve poznamky k tej "zcela vyhrane koncovce". Predovsetkym som ju mohol lahko vyhrat hned p...
Autor: Ludo Balazec
[08.11.2018 - 22:14:15]
© 2020 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95