Svátek

Dnes je: Pondělí, 18. červen 2018
Dnes má svátek: Milan
Zítra má svátek: Leoš

Menu

Anketa

Miniaplikace

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol
Hlavní stránka arrow Články arrow Turnaje
Další open turnaje s naší účastí
Napsal Mirek K.   
Čtvrtek, 14. červenec 2016

Nejen Cyril a Kuba hráli v poslední době "vážné" turnaje. Tak se pojďme aspoň stručně podívat i na ty další. Už v červnu hrál Ludo Balážec v Brně. A v červenci ve Vsetíně nehrál jen Kuba, ale i Franta Stojan. Ani jednomu z nich se ale bohužel moc nedařilo.

Napište první komentář

Celý článek...
 
Kuba Roubalík vyhrál open ve Vsetíně
Napsal Mirek K.   
Středa, 13. červenec 2016
Nestává se zase tak často, aby náš spoluhráč vyhrál turnaj. Tak než Cyril napíše druhý díl o Mitropě, aspoň stručně něco o Kubovi a jeho vsetínském úspěchu.

Napište první komentář

Celý článek...
 
Cyril (spolu)vyhrál Mitropu!
Napsal Mirek K.   
Pondělí, 27. červen 2016

Před týdnem jsme psali s radostí o tom, že náš spoluhráč a odchovanec našeho klubu Cyril Ponížil byl poprvé nominovaný do českého národního družstva. A že hraje Mitropa cup a že se mu hned od začátku hodně dařilo.

Je skvělé, že po týdnu můžeme s ještě větší radostí napsat, že Cyrilovi se dařilo po celý turnaj a že svým výkonem významně přispěl k vysněnému prvnímu českému vítězství v historii Mitropa cupu. V průběhu turnaje se postupně měnila jeho role z náhradníka družstva v jednu z jeho klíčových opor. S bilancí 6/7 (5-2-0) na čtvrté šachovnici a performance výkonem 2716 (jeho aktuální elo bylo 2493) byl dokonce druhým nejlepším hráčem celého turnaje, hned za spoluhráčem Petrem Michalíkem. (Mimochodem do TOP10 turnaje se dostalo celkem pět Čechů, ještě Zbyněk Hráček a dva talenti z juniorského B týmu - Thai Dai Van Nguyen a Jan Vykouk). Zvlášť zavřená španělka bílými se stala v Cyrilově podání skvělou zbraní. Nešlo ale samozřejmě jen o individuální výkon. Ještě důležitější asi bylo, že svým výkonem hodně pomohl českému A družstvu, které ve složení Hráček, Babula, Michalík, Žilka a Ponížil vybojovalo první vítězství pro naši zemi v jeho 40-leté historii. A Cyril byl hned při své první účasti u toho. Tak snad budou další zajímavé reprezentační pozvánky následovat a snad se bude Cyrilovi podobně dařit i v budoucnu!!!

Článek o Mitropě a zejména jejím napínavém závěru si můžete přečíst také na novoborském šachovém webu a zítra asi i na svazovém webu chess.cz.

Napište první komentář

 
Cyril Ponížil reprezentuje na Mitropě!
Napsal Mirek K.   
Neděle, 19. červen 2016

Máme sice plnou hlavou blížícího se MČR školních týmů, které ve Zlíně začne už v úterý 21.6. Ale dění kolem sebe samozřejmě sledujeme. Například Cyrilovu premiéru v reprezentaci!

Komentáře (5)

Celý článek...
 
Memoriál G. Bielika - rapid družstev (Považské Podhradie, ne 29.5.2016)
Napsal Mirek K.   
Pátek, 10. červen 2016
Po tříleté přestávce jsme se na konci května opět zúčastnili šachového turnaje družstev v Považskom Podhradí na Slovensku, kousek za hranicemi. Na rozdíl od těch předchozích ročníků jsme byli ale nasazení až skoro na konci. A své nasazení jsme bohužel nepřekonali ani o jedno místo, protože se dařilo jen dvěma z pěti hráčů týmu. Aspoň jsme ale nasbírali cenné zkušenosti, jak se říká. :-)

Napište první komentář

Celý článek...
 
Rapid v Dolním Němčí (so 28.5.2016)
Napsal Mirek K.   
Neděle, 29. květen 2016

Nečekaně velkou (šestičlennou) účast jsme měli na sobotní rapidu v Dolním Němčí. Ještě v pátek jsme totiž mysleli, že Kryštof bude pomáhat jako host na MČR v Seči a že jeho brách i Martin budou doma a do Dolního Němčí pojedou jen Jura, Kuba M. a Matěj. Nakonec ale bylo všechno jinak a v Dolním Němčí jsme měli šest prevážně mladých "velvyslanců".

Napište první komentář

Celý článek...
 
Přehled rapid turnajů tohoto víkendu (14.-15.5.2016)
Napsal Mirek K.   
Pondělí, 16. květen 2016
Tento víkend se hrálo v našem okolí hned několik turnajů, překvapivě ale všechny bez naší účasti. Přidávám odkazy na výsledky jednotlivých turnajů (třeba jako inspiraci pro příští rok).

Napište první komentář

Celý článek...
 
Závěr tří turnajů
Napsal Mirek K.   
Neděle, 08. květen 2016

Tento víkend skončily tři delší celotýdenní turnaje s naší účastí - v Ostravě, Janských Lázních a Bratislavě. Jak si v nich vedli naši hráči? A jak skončilo ostravské MČR?

Napište první komentář

Celý článek...
 
Na sever, západ i jihovýchod - tři různé turnaje s naší účastí
Napsal Mirek K.   
Pátek, 06. květen 2016

Tento týden probíhají na třech různých místech a v různých směrech od Zlína tři turnaje s naší účastí. V Ostravě na Koníkovi hraje v A turnaji Mira Beneš, který má po sedmi kolech tři body a pár půlbodů mu nejspíš chybí ke spokojenosti. V Janských Lázních má Franta Stojan tři body ze šesti partií a je naopak proti svému nasazení mírně v plusu. Nejlépe je na tom Ludo Balážec, který v Bratislavě na Open Slovan má za sebou už osm partií, ve kterých získal 4,5 bodu. Po šestém kole byl dokonce navzdory svému nasazení (č. 17) členem vedoucí sedmičlenné skupiny celého turnaje.

Komentáře (7)

 
MAV 2016 - Cyril Ponížil vítězem
Napsal Mirek K.   
Sobota, 30. duben 2016

Vítězem dnešního 26. ročníku Memoriálu Antonína Vaculíka se stal se Cyril Ponížil hrající za Duras Brno. Během devíti kol uhrál 7,5 bodu za šest výher a tři remízy. Stejně bodů a o pouhý půlbod horší pomocné hodnocení měl Honza Sosna. Třetí skončil s jednobodovým odstupem Petr Kičmer. Šest bodů uhráli a o čtvrté až osmé místo se podělili Hodovský, Kocián, Křížek, Juříček a Slovák. V silné skupině hráčů s 5,5 body byli Šenkýř, Roubalík, Phamová, Zpěvák, Kunc a Svoboda. Krajským přeborníkem mezi dorostenci se stal domácí Martin Hronek (4,5 bodu), nejlepší ženou Maja Phamová (5,5 bodu) a mezi muži vyhrál Jirka Hodovský (momentálně v dresu Sokola Hošťálková).

Podrobnější článek doplním během týdne, odkaz na chess-results je tady..

Komentáře (1)

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 71 - 80 z 417

Poslední komentáře

klik ŠK Zlín C – ŠK Do...
Céčko hrálo moc pěkný zápas. Proti silnému Dolnímu Němčí dvakrát vedlo a nebylo daleko k remíze. ...
Autor: Mirek K.
[11.04.2018 - 00:00:02]
klik Před víkendem 17....
Áčko se určitě nebude spoléhat jen na modlitby. :-) Ale stejně jako dneska, i v posledním kole zk...
Autor: Mirek K.
[18.03.2018 - 22:11:34]
klik Před víkendem 17....
Tak rovnou přidám menší gratulaci i pro Céčko k záchraně. Ambice letos myslím podle soupisek zúča...
Autor: Foukal
[18.03.2018 - 18:24:15]
klik Před víkendem 17....
Velká gratulace do sousedního klubu k postupu do ZKP !
Autor: Foukal
[18.03.2018 - 16:27:22]
klik Cyril s Jakubem z...
Myslím, že Cyrilovi na další normu nechyběla jedna partie, ale tři.
Autor: Pavel Slovák
[09.03.2018 - 10:51:47]
© 2018 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95