Svátek

Dnes je: Středa, 22. listopad 2017
Dnes má svátek: Cecílie
Zítra má svátek: Klement

Menu

Anketa

Miniaplikace

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol
Hlavní stránka arrow Články arrow Turnaje
Pardubice 2016 - družstva - naše záloha a další hráči
Napsal Mirek K.   
Čtvrtek, 21. červenec 2016

V Pardubicích jsme letos neměli jen jedno družstvo, ale dvě. A k tomu ještě dva hosty v dalších týmech. A právě o druhém družstvu a těch hostech je tento článek.

Napište první komentář

Celý článek...
 
Pardubice 2016 - družstva - těsně v první desítce!
Napsal Mirek K.   
Úterý, 19. červenec 2016
V Pardubicích jsme měli letos dvě družstva a obě skončila lépe, než jak byla nasazená. To lepší z nich skončilo dokonce na pěkném desátém místě a dosáhlo tak jednoho z našich nejlepších pardubických výsledků. Neztratili se ani naši dorostenci a další naši hráči hostující v jiných týmech - o těch ale zase příště v jiném článku.

Napište první komentář

Celý článek...
 
Pardubice 2016 - dvě naše družstva v turnaji
Napsal Mirek K.   
Pátek, 15. červenec 2016

Včera ve čtvrtek 14.7. začal další ročník pardubického šachového festivalu. A to tradičně "E" turnajem družstev. My v něm letos máme jednak dvojnásobné a jednak docela zajímavé zastoupení.

První družstvo s názvem Zlín B je jedním z nejsilnějších, jaké jsme kdy sestavili. Pětice Roubalík, Rubal, Šenkýř, Beneš, Slovák je s průměrem 2226 nasazená jako č. 12. Skoro to vypadá, jakoby se tradiční dvojice pardubických účastníků (Jirka Hodovský a já) letos do sestavy ani nevešla, přestože důvody byly ve skutečnosti jen termínově-kolizní :-).

Ve druhém družstvu s názvem Zlín A pro změnu sbírají své první prdubické zkušenosti naši dorostenci - sourozenci Hronkovi a Suchánkovi (BTW: nemůžu nezmínit, že podobně jako přesně před 15 lety Cyril Ponížil a Michal Krčál). Kluci jsou nasazení sice až jako třetí od konce (115 ze 117). Ale hned v prvním kole nebyli daleko od týmového úspěchu, když prohráli jen 1,5:2,5.

Napište první komentář

 
Další open turnaje s naší účastí
Napsal Mirek K.   
Čtvrtek, 14. červenec 2016

Nejen Cyril a Kuba hráli v poslední době "vážné" turnaje. Tak se pojďme aspoň stručně podívat i na ty další. Už v červnu hrál Ludo Balážec v Brně. A v červenci ve Vsetíně nehrál jen Kuba, ale i Franta Stojan. Ani jednomu z nich se ale bohužel moc nedařilo.

Napište první komentář

Celý článek...
 
Kuba Roubalík vyhrál open ve Vsetíně
Napsal Mirek K.   
Středa, 13. červenec 2016
Nestává se zase tak často, aby náš spoluhráč vyhrál turnaj. Tak než Cyril napíše druhý díl o Mitropě, aspoň stručně něco o Kubovi a jeho vsetínském úspěchu.

Napište první komentář

Celý článek...
 
Cyril (spolu)vyhrál Mitropu!
Napsal Mirek K.   
Pondělí, 27. červen 2016

Před týdnem jsme psali s radostí o tom, že náš spoluhráč a odchovanec našeho klubu Cyril Ponížil byl poprvé nominovaný do českého národního družstva. A že hraje Mitropa cup a že se mu hned od začátku hodně dařilo.

Je skvělé, že po týdnu můžeme s ještě větší radostí napsat, že Cyrilovi se dařilo po celý turnaj a že svým výkonem významně přispěl k vysněnému prvnímu českému vítězství v historii Mitropa cupu. V průběhu turnaje se postupně měnila jeho role z náhradníka družstva v jednu z jeho klíčových opor. S bilancí 6/7 (5-2-0) na čtvrté šachovnici a performance výkonem 2716 (jeho aktuální elo bylo 2493) byl dokonce druhým nejlepším hráčem celého turnaje, hned za spoluhráčem Petrem Michalíkem. (Mimochodem do TOP10 turnaje se dostalo celkem pět Čechů, ještě Zbyněk Hráček a dva talenti z juniorského B týmu - Thai Dai Van Nguyen a Jan Vykouk). Zvlášť zavřená španělka bílými se stala v Cyrilově podání skvělou zbraní. Nešlo ale samozřejmě jen o individuální výkon. Ještě důležitější asi bylo, že svým výkonem hodně pomohl českému A družstvu, které ve složení Hráček, Babula, Michalík, Žilka a Ponížil vybojovalo první vítězství pro naši zemi v jeho 40-leté historii. A Cyril byl hned při své první účasti u toho. Tak snad budou další zajímavé reprezentační pozvánky následovat a snad se bude Cyrilovi podobně dařit i v budoucnu!!!

Článek o Mitropě a zejména jejím napínavém závěru si můžete přečíst také na novoborském šachovém webu a zítra asi i na svazovém webu chess.cz.

Napište první komentář

 
Cyril Ponížil reprezentuje na Mitropě!
Napsal Mirek K.   
Neděle, 19. červen 2016

Máme sice plnou hlavou blížícího se MČR školních týmů, které ve Zlíně začne už v úterý 21.6. Ale dění kolem sebe samozřejmě sledujeme. Například Cyrilovu premiéru v reprezentaci!

Komentáře (5)

Celý článek...
 
Memoriál G. Bielika - rapid družstev (Považské Podhradie, ne 29.5.2016)
Napsal Mirek K.   
Pátek, 10. červen 2016
Po tříleté přestávce jsme se na konci května opět zúčastnili šachového turnaje družstev v Považskom Podhradí na Slovensku, kousek za hranicemi. Na rozdíl od těch předchozích ročníků jsme byli ale nasazení až skoro na konci. A své nasazení jsme bohužel nepřekonali ani o jedno místo, protože se dařilo jen dvěma z pěti hráčů týmu. Aspoň jsme ale nasbírali cenné zkušenosti, jak se říká. :-)

Napište první komentář

Celý článek...
 
Rapid v Dolním Němčí (so 28.5.2016)
Napsal Mirek K.   
Neděle, 29. květen 2016

Nečekaně velkou (šestičlennou) účast jsme měli na sobotní rapidu v Dolním Němčí. Ještě v pátek jsme totiž mysleli, že Kryštof bude pomáhat jako host na MČR v Seči a že jeho brách i Martin budou doma a do Dolního Němčí pojedou jen Jura, Kuba M. a Matěj. Nakonec ale bylo všechno jinak a v Dolním Němčí jsme měli šest prevážně mladých "velvyslanců".

Napište první komentář

Celý článek...
 
Přehled rapid turnajů tohoto víkendu (14.-15.5.2016)
Napsal Mirek K.   
Pondělí, 16. květen 2016
Tento víkend se hrálo v našem okolí hned několik turnajů, překvapivě ale všechny bez naší účasti. Přidávám odkazy na výsledky jednotlivých turnajů (třeba jako inspiraci pro příští rok).

Napište první komentář

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 61 - 70 z 410

Poslední komentáře

klik Prušánky - Zlín A...
Také se připojuji. :D Moji partii rozhodla hlavně časová tíseň. Tu jsem měl už někdy od 18 tahu. ...
Autor: Pepa Bednařík
[22.11.2017 - 00:42:02]
klik Malenovice A - Zl...
Souhlasím s Matějem. Hned po zahájení jsem ztratil pěšce, přestože jsem si toho hrozícího obratu ...
Autor: Kokrda Vladimír
[21.11.2017 - 17:13:35]
klik Prušánky - Zlín A...
Přijímám Martinovu výzvu a doplňuju info k mojí partii. V jejím průběhu jsem minimálně dvakrát by...
Autor: Mirek K.
[21.11.2017 - 00:06:12]
klik Prušánky - Zlín A...
Článek ráčí býti napsán, přeji příjemné počtení a v případě nesouhlasu se neostýchejte vyvrátit m...
Autor: Martin Senkyr
[19.11.2017 - 23:47:29]
klik Zlín C - Boršice ...
Článek je doplněn (doufám, že bez chyb :grin )
Autor: Jakub Martinka
[13.11.2017 - 21:03:36]
© 2017 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95