Svátek

Dnes je: Pondělí, 18. červen 2018
Dnes má svátek: Milan
Zítra má svátek: Leoš

Menu

Anketa

Miniaplikace

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol
Hlavní stránka arrow Články arrow Turnaje
Boršický burčákový blicák - dvě družstva ve hře (ne 18.9.2016)
Napsal Mirek K.   
Středa, 21. září 2016

V neděli v Boršicích jsme měli mezi 34 družstvy ve startovní listině dvojnásobné zastoupení. Áčko skončilo po slabém závěru celkově na 11. místě, Béčko bylo 33. Celkově suverénně vyhrál Duras Brno, před Prušánkami a Kroměříží B.

Napište první komentář

Celý článek...
 
Cyril Ponížil ve druhé polské lize
Napsal Mirek K.   
Úterý, 13. září 2016

Cyril sice nebyl nadšený už ze zveřejnění odkazu, ale podle mě si to stejně zaslouží samostatný článek. Zase tak často se nestává, aby někdo z našich spoluhráčů hrál v zahraniční lize na první šachovnici. Cyril Ponížil právě takovým lídrem byl. A to druhým rokem ve druhé polské lize ve družstvu UKS HETMAN Częstochowa, které skončilo celkově druhé (aby těch dvojek nebylo málo) a tím si zajistilo postup do nejvyšší polské soutěže. Cyril celkově uhrál 3/9, když proti čtyřem GM uhrál solidních 1,5/4, ale proti dalším pěti slabším soupeřům ztrácel (1,5/5). Po nadějném začátku 1,5/2 si obdiv zaslouží hlavně jeho výhra s GM Orestem Gritsakem v šestém kole po sérii tří předchozích nul. To by myslím nezvládli ani mnohem silnější hráči. Naopak již zmíněný střed soutěže a také závěr (0,5/3) se Cyrilovi nepovedly. Shrnutí a poučení napsal v podstatě sám Cyril ve svém výše odkazovaném komentáři. Nic víc není třeba dodávat. Snad možná už si jen přehrát některé partie na tomto odkazu.

Napište první komentář

 
Rapid ve Vnorovech - Kuba Roubalík třetí
Napsal Mirek K.   
Neděle, 11. září 2016

Ve Vnorovech se dnes hrál rapid turnaj za účasti 64 hráčů, mezi kterými byli i čtyři naši. Nejlépe dopadl Kuba Roubalík, který obhájil své nasazení a se sedmi body skončil na třetím místě.

Na článku se ještě pracuje.

Komentáře (1)

Celý článek...
 
Vienna chess tournament 2016 - sweet Austria - země, kde nikdo nedokáže správně vyslovit moje jméno
Napsal Ponizil Cyrda   
Čtvrtek, 01. září 2016

Jak asi většina z vás ví, v průběhu srpna jsem absolvoval tradiční turnaj ve vídeňském „Rathausu“. Jednalo se o „největší turnaj“ ve střední Evropě co se týká do počtu zúčastněných, a přestože zde málokterý ze silných hráčů dostává podmínky, tak první ceny stále nalákaly několik silných bojovníků. Po shodě okolností nalákal i mě, a i já jsem byl tedy připravený se rvát bez jakéhokoliv zajištění o čest, slávu a poklad v hodnotě 2500 euro :-). („Cyril, do you want to win this tournament?“ Yes, I really wanna. Cause my ambitious are bigger than my actual skills.“ :-))

Komentáře (3)

Celý článek...
 
Franta Stojan v Jeseníku - zisk i ztráta
Napsal Mirek K.   
Čtvrtek, 01. září 2016

V neděli skončila dvojice open turnajů v Jeseníku. V B turnaji hrál i Franta Stojan. Jako 23. nasazený hráč mezi 63 účastníky získal 5/9 a skončil celkově na 17. místě. Takže z pohledu pořadí zisk, naopak podle uhraného performance (1699) a podle ela ztráta (-9,2 bodu). (Pozn: Připadá mi zajímavé, že třeba Cyril to má tohle léto naopak - na elu získává, přestože končívá kousek pod svým nasazením. Tak až se to jednou u někoho z nich sejde oboje najednou, tak to bude skvělé.) Jinak Franta odehrál takový turnaj jako na houpačce. V polovině partií získával proti žebříčkově silnějším hráčům, v jiných zase ztrácel s elově slabšími. Po dávce štěstí uprostřed turnaje (kontumační výhra a pak partie s turnajovou jedničkou) přišla vzápětí prohra s frýdeckou "čtrnáctistovkou" (kupodivu to ale byl dospělý muž a ne další z nekonečné řady talentů). Ale na závěr zase přijatelný los, výhra v posledním kole a posun do druhé desítky. No zkrátka od každého pocitu kousek...

Napište první komentář

 
Cyril Ponížil úspěšně dohrál Vienna Chess Open
Napsal Mirek K.   
Pátek, 26. srpen 2016

Cyril se zabydluje ve společnosti hráčů 2500. Ještě před pár týdny či měsíci by to znělo jako sci-fi, ale je to tak. Po červnovém "úletu" na Mitropě (perfo 2716) se jeho elo poprvé vyšplhalo přes 2500. V Pardubicích (perfo 2560) jej Cyril potvrdil a ještě pár bodíků získal.

Teď ve Vídni na turnaji s názvem Vienna Chess Open to samé. Tady je pár čísel: výsledek 7/9 (bez porážky s bilancí 5-4-0), perfo 2543, dělené čtvrté místo a další pět bodů zisku na elo. Na druhou stranu předpokládám, že Cyril opět úplně spokojený nebude. Jednak skončil "až" jedenáctý (jako sedmý nasazený) a jednak si nezahrál ani se žádným velmistrem, ani s nikým výše nasazeným, což bylo před začátkem turnaje určitě jeho přáním i plánem. Ještě výhra v posledním kole by Cyrilovi přinesla medailovou třetí příčku, partie však skončila korektní remízou. Nejde ale jen o výsledek, radostí je taky přehrávat si Cyrilovy partie. Jednou obětuje, podruhé posbírá darovaný materiál. Jednou vyhraje v miniaturce, pak zase přehraje soupeře až v koncovce... Jinak celkově turnaj vyhrál nejvýše nasazený hráč a domácí reprezentant Markus Ragger (8 bodů) před dvojicí Vetoško (UKR) a Keymer (GER), která měla půlbodovou ztrátu.

Napište první komentář

 
Franta Stojan hraje Open Jeseník B
Napsal Mirek K.   
Pondělí, 22. srpen 2016

Zdá se, že Frantu Stojana to táhne na sever a do hor. Letos už hrál v Janských Lázních nebo ve Vsetíně. Teď je pro změnu v Jeseníku, zatímco jiné turnaje vynechal, protože byly pro něj možná moc blízko, moc na jihu nebo v rovině (např. Pardubice, Staré Město nebo Olomouc). Takže jen červencový Bezměrov se dá považovat za výjimku potvrzující pravidlo.:-)

V Jeseníku hraje Franta Stojan B turnaj s názvem "O putovní pohár města Jeseník B 2016", kde všichni hráči mají elo pod 2000. Mezi 63 účastníky je Franta ve startovní listině se svým národním elem 1771 nasazený jako číslo 23. Turnaj o víkendu rozehrál nadějně, když po "povinné" úvodní výhře remizoval s turnajovou osmičkou Petrem Chytilem z Velkých Losin (1883). Turnaj končí příští neděli 28.8.

Komentáře (1)

 
Rapid v Olomouci 2016
Napsal Mirek K.   
Čtvrtek, 18. srpen 2016

Tradičně ve čtveřici jsme dnes vyrazili do Olomouce na rapid turnaj, který je součástí olomouckého šachového festivalu. A skoro stejně tradičně byli ostatní moji spoluhráči po většinu turnaje nespokojení a jen já jim to "kazil". Ale povedený závěr turnaje nám nakonec navzdory tomu přinesl i docela pěkné výsledky.

Napište první komentář

Celý článek...
 
Cyril hraje Vienna Chess Open 2016
Napsal Mirek K.   
Středa, 17. srpen 2016

Původně jsem chtěl napsat nadpis "Cyril na vídeňské radnici", ale pak mi to přišlo až moc bulvární :-). Nicméně po článku o staroměstském openu tady máme zase skok zpátky do vyšší šachové úrovně. Cyril Ponížil totiž hraje od včerejška v prostorách vídeňské radnice 20. ročník turnaje s názvem Vienna Chess Open (hraje se v zajímavém termínu od úterý do úterý, tedy 16.-23.8.2016). Cyril je se svým aktuálním elem 2510 v národnostně pestrém startovním poli sedmým nasazeným hráčem ze 310 účastníků (a také jen jedním ze dvou IM mezi samými velmistry v první nasazené dvanáctce).V prvním kole bílými bezpečně vyhrál s jedním Dominikáncem, ve druhém kole (které se ve středu odpoledne právě hraje) mu domácí soupeř obětoval pěšce hned ve druhém tahu. Ty nejdůležitější partie však teprve přijdou. Všechny online partie (i ty z budoucích kol) najdete na tomto odkazu na web chess24.

Jinak je zajímavé, že z českých šachových webů si turnaje nejspíš všiml překvapivě jen nedaleký pozlovický (konkrétně neúnavný Roman Hlavička). Ten zato začal článkem už před zahájením turnaje a věnuje se turnaji dokonce denodenně. My to asi nebudeme tak moc přehánět a počkáme si až na vyhlašování medailistů. Věřme, že i s Cyrilem. :-)

Komentáře (3)

 
FIDE Open Staré Město 2016
Napsal Mirek K.   
Úterý, 16. srpen 2016
Po článcích Kuby a Cyrila a skoro velmistrovské úrovni šachů klesneme tentokrát o kousek níž. V sobotu totiž skončil FIDE Open ve Starém Městě, kde hrál mj. i Ludo Balážec.

Napište první komentář

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 51 - 60 z 417

Poslední komentáře

klik ŠK Zlín C – ŠK Do...
Céčko hrálo moc pěkný zápas. Proti silnému Dolnímu Němčí dvakrát vedlo a nebylo daleko k remíze. ...
Autor: Mirek K.
[11.04.2018 - 00:00:02]
klik Před víkendem 17....
Áčko se určitě nebude spoléhat jen na modlitby. :-) Ale stejně jako dneska, i v posledním kole zk...
Autor: Mirek K.
[18.03.2018 - 22:11:34]
klik Před víkendem 17....
Tak rovnou přidám menší gratulaci i pro Céčko k záchraně. Ambice letos myslím podle soupisek zúča...
Autor: Foukal
[18.03.2018 - 18:24:15]
klik Před víkendem 17....
Velká gratulace do sousedního klubu k postupu do ZKP !
Autor: Foukal
[18.03.2018 - 16:27:22]
klik Cyril s Jakubem z...
Myslím, že Cyrilovi na další normu nechyběla jedna partie, ale tři.
Autor: Pavel Slovák
[09.03.2018 - 10:51:47]
© 2018 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95