Svátek

Dnes je: Středa, 22. listopad 2017
Dnes má svátek: Cecílie
Zítra má svátek: Klement

Menu

Anketa

Miniaplikace

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol
Hlavní stránka arrow Články arrow Turnaje
Rapid v Olomouci 2016
Napsal Mirek K.   
Čtvrtek, 18. srpen 2016

Tradičně ve čtveřici jsme dnes vyrazili do Olomouce na rapid turnaj, který je součástí olomouckého šachového festivalu. A skoro stejně tradičně byli ostatní moji spoluhráči po většinu turnaje nespokojení a jen já jim to "kazil". Ale povedený závěr turnaje nám nakonec navzdory tomu přinesl i docela pěkné výsledky.

Napište první komentář

Celý článek...
 
Cyril hraje Vienna Chess Open 2016
Napsal Mirek K.   
Středa, 17. srpen 2016

Původně jsem chtěl napsat nadpis "Cyril na vídeňské radnici", ale pak mi to přišlo až moc bulvární :-). Nicméně po článku o staroměstském openu tady máme zase skok zpátky do vyšší šachové úrovně. Cyril Ponížil totiž hraje od včerejška v prostorách vídeňské radnice 20. ročník turnaje s názvem Vienna Chess Open (hraje se v zajímavém termínu od úterý do úterý, tedy 16.-23.8.2016). Cyril je se svým aktuálním elem 2510 v národnostně pestrém startovním poli sedmým nasazeným hráčem ze 310 účastníků (a také jen jedním ze dvou IM mezi samými velmistry v první nasazené dvanáctce).V prvním kole bílými bezpečně vyhrál s jedním Dominikáncem, ve druhém kole (které se ve středu odpoledne právě hraje) mu domácí soupeř obětoval pěšce hned ve druhém tahu. Ty nejdůležitější partie však teprve přijdou. Všechny online partie (i ty z budoucích kol) najdete na tomto odkazu na web chess24.

Jinak je zajímavé, že z českých šachových webů si turnaje nejspíš všiml překvapivě jen nedaleký pozlovický (konkrétně neúnavný Roman Hlavička). Ten zato začal článkem už před zahájením turnaje a věnuje se turnaji dokonce denodenně. My to asi nebudeme tak moc přehánět a počkáme si až na vyhlašování medailistů. Věřme, že i s Cyrilem. :-)

Komentáře (3)

 
FIDE Open Staré Město 2016
Napsal Mirek K.   
Úterý, 16. srpen 2016
Po článcích Kuby a Cyrila a skoro velmistrovské úrovni šachů klesneme tentokrát o kousek níž. V sobotu totiž skončil FIDE Open ve Starém Městě, kde hrál mj. i Ludo Balážec.

Napište první komentář

Celý článek...
 
Pardubice A, II. část
Napsal Jakub Roubalík   
Pondělí, 08. srpen 2016
Předchozí povídání jsme ukončili v pátem kolem, kdy Cyril měl krásných 4,5/5 a dělil první místo. Já jsem ziskem 3,5 bodu pokukoval po onlinu, vyšších příčkách a lepším zítřkům. Jak to všechno dopadlo, všichni víte. Pojďme si přesto druhou půlku turnaje plnou vzrušujících momentů znovu vychnutnat.

Napište první komentář

Celý článek...
 
Začíná FIDE Open Staré Město 2016
Napsal Mirek K.   
Pátek, 05. srpen 2016

Zatímco jeden turnaj ještě sérií článku uzavíráme (viz Kuba a Pardubice), jiný turnaj dnes právě začíná. Ve Starém Městě se ode dneška hraje 14. ročník FIDE Openu. Ve startovní listině je momentálně (pátek odpoledne) 93 hráčů, z toho 86 jich rozehrálo první kolo a dalších sedm zůstalo nenasazených. Překvapivě jsem ale v celé té startovní listině našel jediného našeho kmenového hráče - Ludu Balážce (aktuálně č. 42). Jestli jsem se špatně díval a někoho přehlédl, tak mě prosím doplňte nebo opravte.

Napište první komentář

 
Pardubice A, I. část
Napsal Jakub Roubalík   
Pátek, 05. srpen 2016

Cyrda jako tradiční účastník měl v plánu jet do Pardubic na Czech Open. Mě se zeptal, jestli bych s ním nejel také. Vzhledem k vítězství ve Vsetíně a lepších podmínek jsem se rozhodl zúčastnit a dělat mu společnost větší než pouhého sekundanta. Cyrdův status „tradičního účastníka" se ukázal při prezenci, kde obdržel kartu TOP 5 znamenající jeho potvrzení páté účasti na Czech openu. Jako bonus dostal velkorysou slevu pět procent do podniků spojených s festivalem.

Napište první komentář

Celý článek...
 
Pardubice 2016 - Cyril a Kuba úspěšně dohráli A turnaj
Napsal Mirek K.   
Neděle, 31. červenec 2016

V sobotu večer skončil v Pardubicích největší letošní český šachový turnaj. Cyril a Kuba sice ve v jeho závěru nepokračovali ve famózním tažení z první poloviny turnaje. I tak ale dokončili turnaj s velice solidními výsledky, a to jak podle pořadí, tak i podle počtu bodů nebo uhraného ela.

Komentáře (2)

Celý článek...
 
Open v Bezměrově - Stojan skončil v polovině
Napsal Mirek K.   
Čtvrtek, 28. červenec 2016
Kromě toho, že o víkendu začal největší český open v Pardubicích, tak se také dohrál jeden bližší open s naší účastí. Konkrétně náš nejpilnější letošní účastník turnajů - Franta Stojan.

Napište první komentář

Celý článek...
 
Pardubice 2016 - hlavní turnaj za polovinou
Napsal Mirek K.   
Úterý, 26. červenec 2016

Letošní pardubický open se přehoupl do druhé poloviny. A Cyril Ponížil i Kuba Roubalík si zatím vedou skvěle. Cyril se dokonce dělí o první místo (4,5/5)! A Kuba je také aktuálně nad svým nasazením (3/5/5). Tak ať jim to vydrží i do druhé poloviny.

Napište první komentář

Celý článek...
 
Pardubice 2016 - A turnaj - dvě naše želízka v ohni
Napsal Mirek K.   
Pátek, 22. červenec 2016

Po spoustě turnajových předkrmů dnes začínají v Pardubicích hlavní open turnaje. A v tom nejsilnějším z nich - ve velmistrovském A turnaji Pardubice open - hrají letos dokonce dva naši hráči (resp. odchovanci). Startovní listina bude sice kompletní až během pátku, ale předběžně by mohl být Cyril Ponížil nasazený někde ve třetí desítce turnaje (jako jeden z nejvýše nasazených Čechů v turnaji) a Kuba Roubalík někde v závěru první stovky. Když se klukům bude dařit, tak je budeme moci denně sledovat na online přenosu. Tak ať se klukům daří a nám ať se na to dobře dívá!

Napište první komentář

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 51 - 60 z 410

Poslední komentáře

klik Prušánky - Zlín A...
Také se připojuji. :D Moji partii rozhodla hlavně časová tíseň. Tu jsem měl už někdy od 18 tahu. ...
Autor: Pepa Bednařík
[22.11.2017 - 00:42:02]
klik Malenovice A - Zl...
Souhlasím s Matějem. Hned po zahájení jsem ztratil pěšce, přestože jsem si toho hrozícího obratu ...
Autor: Kokrda Vladimír
[21.11.2017 - 17:13:35]
klik Prušánky - Zlín A...
Přijímám Martinovu výzvu a doplňuju info k mojí partii. V jejím průběhu jsem minimálně dvakrát by...
Autor: Mirek K.
[21.11.2017 - 00:06:12]
klik Prušánky - Zlín A...
Článek ráčí býti napsán, přeji příjemné počtení a v případě nesouhlasu se neostýchejte vyvrátit m...
Autor: Martin Senkyr
[19.11.2017 - 23:47:29]
klik Zlín C - Boršice ...
Článek je doplněn (doufám, že bez chyb :grin )
Autor: Jakub Martinka
[13.11.2017 - 21:03:36]
© 2017 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95