Svátek

Dnes je: Čtvrtek, 14. prosinec 2017
Dnes má svátek: Lýdie
Zítra má svátek: Radana

Menu

Anketa

Miniaplikace

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol
Hlavní stránka arrow Články arrow Turnaje
Vánoční blicák 2016 (čt 29.12.2016)
Napsal Mirek K.   
Pátek, 30. prosinec 2016

Včerejšího oddílového vánočního blicáku se zúčastnilo celkem 26 hráčů. Převážně domácích, ale i hostů a dalších známých. A věkově zhruba od deseti až do šedesáti let. Ze dvou 13-členných skupin postoupilo do play-off vždy osm nejlepších. Vyřazovací část se hrála na dvě partie (+případný armageddon). Vítězem se letos stal Petr Koutný, který ve finále porazil Kubu Roubalíka. Třetí byl František Vrána, čtvrtý Michal Krčál. O páté místo jsme se podělili Cyril Ponížil, Jirka Hodovský, Maja Phamová a já. Atd. Další podrobnosti zkusím doplnit v dalších dnech. Hlavní ale bylo, že to bylo jako obvykle fajn a že jsme se takto příjemně rozloučili s uplynulým kalendářním šachovým rokem.

Napište první komentář

 
Šachový přebor Gymnázia Lesní čtvrť (út 20.12.2016)
Napsal Mirek K.   
Čtvrtek, 22. prosinec 2016

Zatímco ostatní střední školy nedokázaly postavit pro okresní přebor postavit ani jedno družstvo, Gymnázium Lesní čtvrť bez problémů sestavilo dva týmy (které také postoupily do krajského přeboru). Dalším potvrzením sympatického stavu a trendu na této škole je i přebor školy. Ten byl po letech obnovený vloni, kdy vyhrál Filip Paul před Kubou Martinkou a Patrikem Navrátilem.

Letos se zúčastnilo deset kluků (vloni 11) a to ještě kvůli nemoci nemohli hrát někteří velcí favorité jako Martin a Štěpán Hronkové nebo obhájce Filip Paul. A protože zdravotně úplně fit nebyli ani Kryštof Suchánek a Kuba Martinka, smál se nakonec ten (vloni) třetí vzadu. Vyhrál tedy Patrik Navrátil (8/9) před Matyášem Juřenou, Kubou Martinkou a Kryštofem Suchánkem. Všichni čtyři se přitom vešli do rozmezí pouhého bodu a půl, protože mezi nimi byly jen půlbodové rozestupy.

Napište první komentář

 
Cyril v Americe
Napsal Mirek K.   
Úterý, 22. listopad 2016

Víte co mají společného Cyril Ponížil a Magnus Carlsen? Víc, než byste možná čekali :-)

Komentáře (3)

Celý článek...
 
Bleskovky - Akademické MČR v Brně (čt 17.11.2016)
Napsal Mirek K.   
Pátek, 18. listopad 2016

Ve čtvrtek se v Brně hrály dva zajímavé bleskové turnaje. Jednak Akademické MČR a jednak otevřený doprovodný turnaj. Ve 13-kolovém akademickém turnaji skončil Kuba Roubalík druhý, když ještě po desátém kole se dělil o první místo, ale nakonec ztratil bod na vítězného Kočiščáka (oba MUNI Brno). Vítěz uhrál 11 bodů, Kuba Roubalík 10. Třetí Jakub Rabatin měl 9,5 bodu.

V doprovodném otevřeném turnaji se nedařilo Mirovi Benešovi, který byl nasazený zhruba v polovině startovní listiny (18. ze 33), ale uhrál jen 7/15 a skončil na 28. místě. Vyhrál nejvýše nasazený David Holemář (12,5) před Skácelíkem a Meszárosem (oba 11 bodů). Až za nimi skončily turnajová dvojka a trojka, tedy Neklan Vyskočil a Adam Dvořák (oba 10,5 bodu).

Napište první komentář

 
Memoriál Jana Kováře v Hošťálkové (so 24.9.2016)
Napsal Matěj Machala   
Pondělí, 26. září 2016

V rapidu hraném tempem 13min.+2s/t jsme měli celkem početné zastoupení.

Ze 44 hráčů, kteří se sešli, aby bojovali o poměrně štědré množství cen, nás hájilo naše barvy hned 5.

Nejvýše nasazený byl Ludovít Balážec (č. 10), dále pak Kryštof (29.) a Hanuš (34.) Suchánkovi. A na závěr, nasazení jako poslední dva, také já a Kuba Martinka.

Pro každého z nás měl turnaj diametrálně odlišný průběh.

Napište první komentář

Celý článek...
 
Boršický burčákový blicák - dvě družstva ve hře (ne 18.9.2016)
Napsal Mirek K.   
Středa, 21. září 2016

V neděli v Boršicích jsme měli mezi 34 družstvy ve startovní listině dvojnásobné zastoupení. Áčko skončilo po slabém závěru celkově na 11. místě, Béčko bylo 33. Celkově suverénně vyhrál Duras Brno, před Prušánkami a Kroměříží B.

Napište první komentář

Celý článek...
 
Cyril Ponížil ve druhé polské lize
Napsal Mirek K.   
Úterý, 13. září 2016

Cyril sice nebyl nadšený už ze zveřejnění odkazu, ale podle mě si to stejně zaslouží samostatný článek. Zase tak často se nestává, aby někdo z našich spoluhráčů hrál v zahraniční lize na první šachovnici. Cyril Ponížil právě takovým lídrem byl. A to druhým rokem ve druhé polské lize ve družstvu UKS HETMAN Częstochowa, které skončilo celkově druhé (aby těch dvojek nebylo málo) a tím si zajistilo postup do nejvyšší polské soutěže. Cyril celkově uhrál 3/9, když proti čtyřem GM uhrál solidních 1,5/4, ale proti dalším pěti slabším soupeřům ztrácel (1,5/5). Po nadějném začátku 1,5/2 si obdiv zaslouží hlavně jeho výhra s GM Orestem Gritsakem v šestém kole po sérii tří předchozích nul. To by myslím nezvládli ani mnohem silnější hráči. Naopak již zmíněný střed soutěže a také závěr (0,5/3) se Cyrilovi nepovedly. Shrnutí a poučení napsal v podstatě sám Cyril ve svém výše odkazovaném komentáři. Nic víc není třeba dodávat. Snad možná už si jen přehrát některé partie na tomto odkazu.

Napište první komentář

 
Rapid ve Vnorovech - Kuba Roubalík třetí
Napsal Mirek K.   
Neděle, 11. září 2016

Ve Vnorovech se dnes hrál rapid turnaj za účasti 64 hráčů, mezi kterými byli i čtyři naši. Nejlépe dopadl Kuba Roubalík, který obhájil své nasazení a se sedmi body skončil na třetím místě.

Na článku se ještě pracuje.

Komentáře (1)

Celý článek...
 
Vienna chess tournament 2016 - sweet Austria - země, kde nikdo nedokáže správně vyslovit moje jméno
Napsal Ponizil Cyrda   
Čtvrtek, 01. září 2016

Jak asi většina z vás ví, v průběhu srpna jsem absolvoval tradiční turnaj ve vídeňském „Rathausu“. Jednalo se o „největší turnaj“ ve střední Evropě co se týká do počtu zúčastněných, a přestože zde málokterý ze silných hráčů dostává podmínky, tak první ceny stále nalákaly několik silných bojovníků. Po shodě okolností nalákal i mě, a i já jsem byl tedy připravený se rvát bez jakéhokoliv zajištění o čest, slávu a poklad v hodnotě 2500 euro :-). („Cyril, do you want to win this tournament?“ Yes, I really wanna. Cause my ambitious are bigger than my actual skills.“ :-))

Komentáře (3)

Celý článek...
 
Franta Stojan v Jeseníku - zisk i ztráta
Napsal Mirek K.   
Čtvrtek, 01. září 2016

V neděli skončila dvojice open turnajů v Jeseníku. V B turnaji hrál i Franta Stojan. Jako 23. nasazený hráč mezi 63 účastníky získal 5/9 a skončil celkově na 17. místě. Takže z pohledu pořadí zisk, naopak podle uhraného performance (1699) a podle ela ztráta (-9,2 bodu). (Pozn: Připadá mi zajímavé, že třeba Cyril to má tohle léto naopak - na elu získává, přestože končívá kousek pod svým nasazením. Tak až se to jednou u někoho z nich sejde oboje najednou, tak to bude skvělé.) Jinak Franta odehrál takový turnaj jako na houpačce. V polovině partií získával proti žebříčkově silnějším hráčům, v jiných zase ztrácel s elově slabšími. Po dávce štěstí uprostřed turnaje (kontumační výhra a pak partie s turnajovou jedničkou) přišla vzápětí prohra s frýdeckou "čtrnáctistovkou" (kupodivu to ale byl dospělý muž a ne další z nekonečné řady talentů). Ale na závěr zase přijatelný los, výhra v posledním kole a posun do druhé desítky. No zkrátka od každého pocitu kousek...

Napište první komentář

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 41 - 50 z 412

Poslední komentáře

klik Zlín A - Zbrojovk...
Co bych přidal ke své partii, nevím :) Již od začátku tma, tma, tma... Nechat si chytit koně upr...
Autor: Pepa Bednařík
[05.12.2017 - 01:55:21]
klik Před víkendem 2.-...
Zatímco Áčko vyhrálo těsně 4,5:3,5, Céčko bohužel stejným výsledkem prohrálo.
Autor: Mirek K.
[03.12.2017 - 22:10:41]
klik Před víkendem 2.-...
Moja partia bola podla pocitaca vyrovnanejsia nez som si myslel. Do nevyhody som sa dostal az tah...
Autor: Ludo Balazec
[03.12.2017 - 18:45:23]
klik Před víkendem 25....
Ahoj Vladimíre. Zastupující kapitán pro tento konkretní zápas zpytuje svědomí kvůli  
své chybě v...

Autor: Foukal
[27.11.2017 - 15:06:00]
klik Před víkendem 25....
Jsem zvědavý na komentář kapitána k zápasu "Béčka".  
Měl jsem velkou elovou převahu nad soupeřem...

Autor: Kokrda Vladimír
[27.11.2017 - 10:19:33]
© 2017 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95