Svátek

Dnes je: Úterý, 25. únor 2020
Dnes má svátek: Liliana
Zítra má svátek: Dorota

Menu

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol


Hlavní stránka arrow Mládež arrow Články
Články
Přijďte si zahrát šachy
Napsal Mira Veselý   
Středa, 12. září 2018

Již tento pátek začíná kroužek pro začátečníky a mírně pokročilé.

Takže všichni, kdo už šachy trochu umíte nebo by jste se je chtěli naučit, můžete se dojít za námi podívat v pátek od 15 hodin do zasedací místnosti basketbalové haly na Bartošově čtvrti (vedle koupaliště Zelené).

Napište první komentář

Celý článek...
 
Hradní věž Brumov 2018 (so 5.5.2018) - Martin Hronek ve finále
Napsal Mirek K.   
Sobota, 05. květen 2018

Po dvou letech jsme opět měli zastoupení ve finálové partii na brumovském hradě. Opět to byl Martin Hronek. Ale bohužel opět odešel poražený, tentokrát od Filipa Matúše z Ústí.

Jinak na turnaji hrálo celkem sedm našich hráčů. Martin skončil druhý a Viktor Šimek šestý ve starší kategorii, stejně tak šestý byl i Matěj Ponížil v mladší kategorii. Dařilo se i další čtveřici a dalším "spřízněným" hráčům a hostům. V dalších dnech zkusím doplnit podrobnosti.

Starší: http://chess-results.com/tnr351689.aspx?lan=5&art=1

Mladší: http://chess-results.com/tnr351690.aspx?lan=5&art=1 

Napište první komentář

 
Žákovský turnaj v Malenovicích (14.4.2018) - dvakrát kousek od medaile
Napsal Mirek K.   
Středa, 18. duben 2018

Na sobotním žákovském turnaji jsme ve dvou kategoriích měli celkem pět našich dětí. V sedmikolovém turnaji z nich byli nejlepší Jáchym Gargulák v mladší kategorii (4. místo) a Tomáš Kocián ve starší kategorii (5. místo). Ale dobře zahrála i zbylá trojice.

Napište první komentář

Celý článek...
 
Vasto Tour - Matěj Ponížil vítězem v U11 (Vsetín, so 14.4.2018)
Napsal Mirek K.   
Pondělí, 16. duben 2018

Přestože se v sobotu hrál turnaj mládeže v Malenovicích, dva naši kluci dali přednost závěrečnému letošnímu Vasto turnaji ve Vsetíně, konkrétně kategorii U11. A vyplatilo se jim to. Honza Baránek skončil se 4 body na 9. místě. Ale zejména Matěj Ponížil celý turnaj vyhrál se stoprocentním ziskem 7/7! Matějovi se tak podařilo napodobit své týmové spoluhráče Jáchyma Garguláka, Honzíka Suchánka a Honzu Baránka, kteří také hned při své premiéře ve Vasto seriálu dokázali svoji kategorii vyhrát a tím si "vybojovali" automatický přestup do vyšší věkové kategorie v příštích turnajích.

Napište první komentář

 
GP Staré Město (so 24.3.2018) - šest účastí a jedno stříbro
Napsal Mirek K.   
Středa, 28. březen 2018

V sobotu se hrál ve Starém Městě třetí ze čtyř dílů krajského žákovského seriálu GP. Ve třech kategoriích hrálo celkem šest našich kluků. Nejlepším z nich byl již tradičně Viktor Šimek. Kluci jeho zásluhou získali jednu stříbrnou medaili. Ale také prožili jednu úspěšnou premiéru a předvedli další čtyři solidní výkony.

Napište první komentář

Celý článek...
 
MČR mládeže 2018 v Koutech skončilo - Viktor na 15. místě
Napsal Mirek K.   
Sobota, 17. březen 2018

Dnes skončilo v Koutech MČR mládeže a juniorů. Náš jediný zástupce na tomto turnaji - Viktor Šimek skončil v kategorii H12 se 4 body na 15. místě. Viktor na turnaji nezačal nicmoc (1/3). Pak se dvěma výhrami černými figurami uprostřed turnaje dostal na 50% a po dalších dvou remízách tento stav držel až do posledního kola. V něm černými svého soupeře jasně přehrál. Ale místo aby "zavěsil", tak partii ještě prohrál a vrátil se zpět na -1. Takže tak jako se nepovedl start, tak ani závěr turnaje. Další podrobnosti a výsledky dalších známých hráčů z našeho kraje doplníme nejspíš příští týden v samostatném článku.

Napište první komentář

 
KP družstev ml. žáků (Bezměrov, so 3.3.2018)
Napsal Mirek K.   
Sobota, 03. březen 2018
V turnaji jsme byli sedmým nasazeným družstvem (ze 16) a nakonec jsme také sedmí skončili. Stačilo ale uhrát o půlbod víc ve dvou remízových zápasech a mohli jsme klidně hrát o medaile.
http://www.chess-results.com/tnr335930.aspx?lan=5&art=0
http://www.chess-results.com/tnr335930.aspx?lan=5&art=20&snr=7
 
Průměrné elo našeho týmu (a tím pádem i naše nasazení) bylo při pěti neelistech vlastně dané Viktorovým elem. Podobné to bylo u několika dalších týmů kolem nás, jen první nasazená pětice týmů měla v sestavě převahu elistů.

Naše družstvo bylo z poloviny stejné jako vloni (Matěj, Jáchym, Honza Baránek) a z poloviny nové (Viktor, Honzík Suchánek, Hedvika).

Tři zápasy jsme vyhráli lehce, dva z nich dokonce skončily kanárem 6:0. V prvním kole se Zbrojovkou Vsetín B (č.15) 5:1 (prohrál jen Honza Baránek), ve čtvrtém s Vlčnovem (č.16) 6:0 a překvapivě i v předposledním šestém kole s Boršicemi (č.9) také jednoznačně 6:0, což nás vyneslo až na samostatnou čtvrtou příčku.

Prohráli jsme dvakrát - nejdřív ve třetím kole se Zbrojovkou Vsetín A (č.5) 2:4, když Hedvika snižovala na 1:3 a Viktor na konečných 2:4. A potom v posledním kole se suverénním Starým Městem (č.1) 0,5:5,5, když překvapivý půlbod získal/ztratil jen Honza Baránek (ale v průběhu partie mohl dávat mat a pak nevyhrál koncovku K+V+2p proti K+3p bez věže).

O našem výsledku tak rozhodly hlavně zbylé dva zápasy, ve kterých jsme vedli, ale které oba skončily jen remízou.

Ve druhém s Malenovicemi B (č.8) vyhráli Hedvika kontumačně a Jáchym asi za pět minut. V partii plné zvratů prohrál Honza Baránek, ale druh Honza-Suchánek zvýšil už na 3:1. Viktor stál sice mírně pasivněji a Matěj měl dva pěšce méně, přesto byla velká šance, že někdo z nich potřebný půlbod uhraje. Pak ale Viktor při kladení záludné léčky naopak přehlédl soupeřův mezišach (a tak prohrál s Honzou Boháčkem) a Matěj v koncovce také prohrál. Takže navzdory průběžnému vedení 2:0 a 3:1 nakonec jen remíza.

Podobné to bylo v 5. kole s Ústím (č.6). Tam jsme sice rychle prohrávali 0:2 po prohrách Honzy Baránka a Jáchyma. Pak ale na 3:2 otočili Honza Suchánek, Viktor a Hedvika. Zase to bylo na Matějovi, zase hrál koncovku s pěšcovým deficitem. Zase měl několikrát hodně blízko k remíze, ale nakonec prohrál a družstvo obět jen remizovalo. 

Při trojbodovém systému (tři body za vyhraný zápas, jeden bod za remízu) docela škoda... Nakonec nám ke čtvrtému místu chyběly právě jen dva zápasové body, k medaili kromě nich ještě trochu lepší pomocné hodnocení.

Když vezmu naši sestavu postupně, tak:
Viktor Šimek 5/7 - bílými vyhrával hladce, černými pěkně porazil Patrika Řezníčka a Kubu Matúše, naopak prohrál již zmíněno partii s Honzou Boháčkem a pak ještě v posledním kole s Vlastíkem Babulou (i když měl v jednu chvilku tuším celou věž navíc, ale bránil se soupeřovu silnému útoku)

Matěj Ponížil 3/7 - Matěj si úspěšně zvyká na úplně jiné šachy, než hrával v minulých letech. Partie nekončí první, ale poslední. Dostává se do koncovek, což předtím prakticky neznal. Najednou musí řešit nejen maty a vidličky, ale i takové "drobnosti" jako pěšce. Bodově to nevypadá nicmoc, ale samotný obsah partií je fajn.

Jáchym Gargulák 4/7 - Jáchym končíval mezi prvními a většinou úspěšně, bylo ale třeba, aby hrál něco, co zná. Minimálně dvě partie prohrál hned v prvních tazích. Naopak když soupeř udělal chybu v úvodu, tak Jáchym hned nemilosrdně trestal.

Jan Baránek 2,5/7 - Honzovi v poslední době na turnajích docela dlouho trvá, než přestane mačkat hodiny na rychlost, ale začne hrát šachy. Nedávno na VASTO cupu ve Valašské Polance mu to trvalo tři kola, teď taky. Takže první kola jsme hráli málem jakoby v pěti, ale potom vlastně uhrál 2,5/4 a v posledním kole dokonce bodoval jako jediný z týmu. V jeho partiích vzniká spousta neuvěřitelných situací, možností a zvratů. Být to poslední partie zápasu za nejasného stavu, tak by to nebylo pro slabší povahy. "Naštěstí" to nikdy nehrozilo, protože Honza vždycky končil mezi prvními.

Překvapivými tahouny družstva byli dva hráči s nejmenšími zkušenostmi:

Jan Suchánek 5/7 - přestože benjamínek družstva, tak dokázal hrát překvapivě pomalu, většinou nějak získal materiál a nějak ho uplatnil. Chyb tam bylo sice pořád spousta, ale dělal jich výrazně méně než jeho soupeři.

Hedvika Režná 6/7 - vlastně pro ni platí to samé, co pro souseda z vedlejší šachovnice. Poměrně často měla už kolem patnáctého tahu věž navíc a pak už partie nějak dotáhla. V jejím podání šachy ani nevypadaly nějak složitě, hodně tomu ale asi pomohli i rozdávající soupeři. Prohrála až v posledním kole, jinak nebyla daleko od stoprocentního zisku...

Celý turnaj vyhrálo Staré Město. Druhé postupové místo získaly Malenovice a čeká je tak společná červnová cesta do Ústí nad Labem. Třetí byl Vsetín.  

Napište první komentář

 
Dorostenecký šachový turnaj Malenovice (so 24.2.2018)
Napsal Mirek K.   
Čtvrtek, 01. březen 2018

V zajímavém termínu na konci jarních prázdnin se hrál v Malenovicích první z plánované série šachových turnajů pro mládež (přesný název je Zlínský šachový turnaj pro mládež 2018). Druhou jeho zvláštností je vyšší věková hranice. Zatímco krajská Grand Prix, či OŽL jsou omezené do 14 či 15 let, na tomto malenovickém turnaji mohli hrát ještě i 18-letí. Z našeho klubu toho ale bohužel nikdo ze starších nevyužil. Měli jsme tak jen trojnásobné zastoupení v mladší kategorii a dokonce jediné zastoupení v kategorii starší (14-letý Ondra Jaška). Víc se však dařilo těm mladším a z nich nejvíc Honzovi Baránkovi, který skončil na 15. místě.

Napište první komentář

Celý článek...
 
VASTO turnaj ve Valašské Polance (so 17.2.2018) - dvě výhry pro Zlín
Napsal Mirek K.   
Sobota, 17. únor 2018
Na dnešním VASTO turnaji ve Valašské Polance jsme obsadili tři ze ze čtyř věkových kategorií. A obě nejmladší jsme vyhráli - konkrétně Jáchym Gargulák a Honza Suchánek.
V nejmladší kategorii H9 hrál od nás jen Honza Suchánek, ale bohatě to stačilo. Suverénně získal 7/7, většinu partií vyhrál do pěti minut od začátku (hrálo se na 2x12 min.+4 sekundy za tah).
Jak je na VASTO turnajích zvykem, vítěz jedné kategorie si ji už víckrát nezahraje, příště hraje o jedno výš. To "potkalo" Honzu Baranka, vítěze prosincového H9 ve Francově Lhotě. Ten se s kategorií H11 sžíval překvapivě těžce (0/3), ale pak vyhrál, v prohrané pozici ho soupeř zpatoval, pak volný los a bod zdarma a na závěr opět výhra. Takže nakonec slušných 3,5 bodu (a 15. místo ze 27 hráčů).
Jáchym Gargulák hrál sice myslím VASTO turnaj poprvé, ale projel jím jako nůž máslem a také vyhrál všech sedm partií a tím i celý turnaj (dokonce s dvoubodovým náskokem). Fajn povzbuzení do dalších turnajů!
H13 jsme neobsadili, zato v H16 jsme měli také dvojnásobné obsazení. Tomášovi Kociánovi (nas. 12/20) se tentokrát nedařilo a hodně přehlížel. Za daných okolností tři body ze šesti-sedmi prohraných partií (a 13. místo) nakonec nevypadají tak špatně. A to ještě v posledním kole dostal mat, když měl jeho polospící soupeř na hodinách posledních 18 sekund. Kuba Šveďuk zahájil dokonce hrozivou bilancí 0/4 (přičemž dvakrát měl jasnou převahu ale přehlédl soupeřovu hrozbu matu). Nakonec se ale závěrem 2/3 vytáhl aspoň na předposlední místo (a ještě získal nečekaný skalp hráče s elem 1343 Ondřeje Grycmana). V této nejstarší kategorii vedl od poloviny soutěže samostatně Kuba Mařák (první nasazený hráč turnaje). Nakonec ho ale prohra v posledním kole těsně odsunula za jeho přemožitele Antonína Randuse.
 
Odkazy:
H09: http://www.chess-results.com/tnr332596.aspx?lan=5&art=1&rd=7&fed=CZE
H11: http://www.chess-results.com/tnr332597.aspx?lan=5&art=1&rd=7&fed=CZE
H16: http://www.chess-results.com/tnr332599.aspx?lan=5&art=1&rd=7&fed=CZE

Napište první komentář

 
GP Bezměrov (so 10.2.2018) - Viktor Šimek vítězí v H14
Napsal Mirek K.   
Čtvrtek, 15. únor 2018
Už skoro před týdnem v sobotu se hrál v Bezměrově druhý ze čtyř turnajů krajského žákovského seriálu Grand Prix. My jsme měli na turnaji pětinásobné zastoupení. Viktor Šimek (i když by věkem ještě patřil do H12) zvítězil se šesti body v nejstarší kategorii H14. Naopak Jakub Šveďuk v ní získal jediný bod až v posledním kole a skončil na opačném konci pořadí. V prostřední kategorii uhrál Matěj Ponížil 3 body a skončil na 17. místě, když v posledním kole prý prohrál vyhranou pozici. V nejmladší kategorii H10 byl z naší dvojice o kousek lepší Honza Baránek (4 body, 12. místo) než Filip Zahrádka (3 body, 18. místo).
Právě Filip je na tom ale z našich kluků nejlépe v průběžném pořadí seriálu - v součtu za oba turnaje (minule 5. místo, teď 12. místo mezi kluky) mu patří šestá příčka.

Odkazy:
H14: http://chess-results.com/tnr325379.aspx?lan=5&art=1&rd=7&wi=821
H12: http://chess-results.com/tnr325378.aspx?lan=5&art=1&rd=7&wi=821
H10: http://chess-results.com/tnr325376.aspx?lan=5&art=1&rd=7&wi=821 
pořadí po 2 turnajích: http://sszk.chess.cz/vysledky/468.xls 

Napište první komentář

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 10 z 219

Poslední komentáře

klik TEST
Gratuluji Béčku k záchraně v ZKP. Snad to bude zároveň impuls k lepším zítřkům celého klubu.
Autor: Foukal
[07.04.2019 - 17:57:39]
klik Kroměříž B-Zlín A...
Tak ligu jsem hrál už minimálně potřetí. Ale poprvé v životě jsem hrál za Zlín A. 
Nahnuté to maj...

Autor: Foukal
[19.12.2018 - 10:20:37]
klik TEST
čžýčužýužýu
Autor: Foukal
[23.11.2018 - 17:42:58]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Díky za doplnění partie a opravu, 65. tah jsem opravil a doplnil další průběh, takže teď už by to...
Autor: Matěj Machala
[09.11.2018 - 00:06:20]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Najprv dve poznamky k tej "zcela vyhrane koncovce". Predovsetkym som ju mohol lahko vyhrat hned p...
Autor: Ludo Balazec
[08.11.2018 - 22:14:15]
© 2020 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95