Svátek

Dnes je: Úterý, 09. březen 2021
Dnes má svátek: Františka
Zítra má svátek: Viktorie

Menu

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol


Hlavní stránka arrow Články arrow 2.liga
Zlín A - Staré Město B 3:5 (2.liga E, 8. kolo, 10.2.2019)
Napsal Martin Senkyr   
Pondělí, 11. únor 2019
V tomto roce jsem měl tu čest kapitánovat již druhý druholigový zápas, přičemž oba zápasy byly velmi obdobné - v obou případech jsem musel řešit omluvenky na poslední chvíli (zde je nutno vyjádřit díky Pepovi, který svou omluvenku stáhl, nastoupil a rozhodně nás posílil), v obou případech šlo o bojovný zápas a obou byl poměr mezi rezultáty a smíry 6:2 (s Lipovcem 6 smírů a 2 rezultáty; proti Starému Městu byl poměr přesně opačný). Pozitivním shodným faktem je velká bojovnost všech nastupivších hráčů, naopak negativní je celkový výsledek. Nyní ale již pojďme po stopách tohoto napínavého střetnutí.

Napište první komentář

Celý článek...
 
Zlín A - Lipovec 3:5 (2.liga E, 6. kolo, 13.1.2019)
Napsal Martin Senkyr   
Pondělí, 14. leden 2019

Ač by mohl nadpis napovědět, že se klání odehrálo v domácí herně, nenechte se nachytat prvním dojmem. Domácí šachový mecenáš Vlastimil Chládek nás při příležitosti oslavy jeho šedesátých narozenin požádal, zda-li bychom mohli sehrát v nově otevřené bowlingové herně v Brně - Líšni, čemuž jsem vyhověli. Výměnu za to jsme získali ještě větší motivaci hrát 2. ligu i v příštích letech, když v některé z budoucích sezón nám lipovští naše vstřícné gesto oplatí a naopak odehrají svůj "domácí" zápas u nás.

Při této příležitosti bych rád ještě popřál panu Chládkovi pevné zdraví a mnoho nejen šachových úspěchů a zároveň mu poděkoval za pohoštění a také jím vydanou šachovou knihu Vůně duše, kterou obdržel každý z aktérů tohoto zápasu.

Zápas samotný byl snad ještě mnohem vyrovnanější, než naznačuje celkový výsledek. V porovnání s papírovými předpoklady pak ještě o to více - pro milovníky statistik se elový rozdíl pohybal spíše v trojciferných než dvojciferných číslech. Ale nyní již k samotnému zápasu.

Napište první komentář

Celý článek...
 
Kroměříž B-Zlín A 4,5:3,5 (5. kolo 2. ligy E, 16.12.2018)
Napsal Mirek K.   
Úterý, 18. prosinec 2018

Někdo nás asi nemá rád, jinak si to už neumím vysvětlit... Navzdory mimořádně oslabené sestavě (bez čtyř hráčů základu a spousty dalších obvyklých náhradníků) jsme favorizované domácí Kroměříži v její plné síle nejen statečně vzdorovali. My jsme dokonce jsme v zápase třikrát (!!) vedli. Přesto jsme nakonec odjeli s nejtěsnější porážkou.

Komentáře (1)

Celý článek...
 
Zlín A-Grygov 2,5:5,5 (4. kolo 2. ligy E, 02.12.2018)
Napsal Mirek K.   
Neděle, 02. prosinec 2018

Zápas se rozhodl v podstatě už po třech hodinách hry, když jsme rychle po sobě prohráli na druhé až čtvrté šachovnici (Martin, Jura a já). A protože už předtím remizoval Ludo, tak to bylo 0,5:3,5. Pak jsme měli dvě lepší a dvě horší pozice, takže už se řešila jen výška skóre. Přesto se hrálo ještě hodně dlouho, až do půl čtvrté(!). Ze dvou lepších koncovek nakonec Kuba Krejča skalp Radka Sluky nezískal a remizoval. Hodnocení partie Martina Hronka se v závěru několikrát změnilo z výhry na remízu a zase zpátky, mj. byl k vidění i motiv šílené věže. Nakonec ale Martin (s velkou pomocí soupeře) vyhrál. V opačné roli byli Kuba Martinka (ten se neubránil a prohrál) a Rosťa Svoboda, který nakonec hrál nejdéle ze všech a vydřel remízu. Výhra soupeřů byla tentokrát jednoznačná a zasloužená, naše oslabení bylo evidentně výrazně větší než to jejich.

Napište první komentář

 
Veselí - Zlín A 3:5 (3. kolo 2.ligy E)
Napsal Mirek K.   
Neděle, 18. listopad 2018
Dnešní důležitý zápas ve Veselí se nám povedl. Bílými jsme většinou vyhrávali, černými remizovali. Po dvou úvodních remízách (já a Laďa) přišly dvě výhry (Kuba Martinka a Pepa Bednařík) a vedli jsme 3:1. Pak nechtěně kapitán snížil na 3:2. Následně jsme měli hned tři želízka v ohni, která mohla rozhodnout zápas. Dominikovo se bohužel neujalo a přidal "jen" remízu. Zbývající dvě již přinesla kýžený výsledek, když Jura Hodovský vyhrál svoji partii a tím i celý zápas. Honza na závěr udržel věží hejno soupeřových pěšců a remízou zpečetil konečný výsledek 5:3 pro nás. Toť stručná zpráva, pro bližší popis prosím pokračujte na celý článek.

Napište první komentář

Celý článek...
 
Zlín A-Velké Losiny 3,5:4,5 (2. kolo 2. ligy E, 04.11.2018)
Napsal Mirek K.   
Pondělí, 05. listopad 2018

Zase byl soupeř favoritem, zase jsme dotahovali dvoubodovou ztrátu, zase jsme navzdory tomu sahali po zápasové remíze nebo možná i výhře. Jen to tentokrát nebylo až tak dlouhé a dramatické jako v prvním kole v Prušánkách. A hlavně to tentokrát dopadlo hůř, když z několika "různě hodně vyhraných" pozic dokázal uhrát celý bod jen Kuba Martinka. Takže celkově jsme těsně prohráli 3,5:4,5. Po dvou pěkných zápasech a dvou solidních výkonech proti favorizovaným soupeřům tak máme jen jeden bod a na první zápasovou výhru stále čekáme.

Podrobnosti o zápase zkusím doplnit co v průběhu tohoto týdne.

Napište první komentář

 
Prušánky-Zlín A 4:4 (1. kolo 2. ligy E, 14.10.2018)
Napsal Mirek K.   
Neděle, 04. listopad 2018

Je to sice u tři týdny zpátky, ale přece jenom se k tomuto zápasu ještě vrátím. Kvůli technickým problémům jsem se tehdy k psaní článku nedostal. Ale rád to ještě doženu.

Tento zápas byl totiž jedním z nejkrásnějších, nejnapínavějších a nejdelších, jaké jsem kdy hrál. Nakonec skončil asi zaslouženou remízou, ještě pět minut před koncem zápasu byly ale reálně možné všechny tři výsledky. Prohrávali jsme sice už o dva body, ale díky spoustě lepších pozic jsme reálně sahali i po výhře v zápase. Nakonec to vyšlo právě na dvě prohrané a dvě vyhrané (Dominik Kula a Pepa Bednařík) partie. Nakonec tedy remíza v zápase, kde jsme rozhodně nebyli favority. Docela povzbudivý výsledek na úvod sezóny!

Napište první komentář

 
Zlín A-Kroměříž B 4:4 (11. kolo 2. ligy E, 8.4.2018)
Napsal Mirek K.   
Neděle, 08. duben 2018
Před tímto zápasem jsme všechny domácí zápasy vyhráli, dneska to napopáté nevyšlo. Hosté z Kroměříže přijeli překvapivě jen v sedmi, takže jsme od začátku vedli. Několika remízami jsme se přiblížili k jistotě čtyř bodů ze zápasu. Pak stál sice podezřele Kuba Krejča a naopak já jsem získal pěšce. Dopadlo to ale skoro přesně opačně. Kuba svoji partii udržel a zremizoval, já jsem ale přehlédl soupeřovu oběť kvality, po kterém soupeř získal skoro matový útok. Mat jsem sice odvrátil, ale jen za cenu ztráty materiálu a prohrané koncovky. Naštěstí to ale nevadilo, protože v té době už jsme měli čtyři body v kapse a minimálně remízu jistou. Nakonec tedy dnes 4:4, v sezóně celkově 13 bodů a 9. místo, to vše s bezpečným náskokem čtyř bodů na sestupové příčky.

Napište první komentář

 
Moravská Slavia Brno B-Zlín A 6:2 (10. kolo 2. ligy E, 18.3.2018)
Napsal Mirek K.   
Neděle, 18. březen 2018
Výsledek zápasu i sestavy obou týmů by mohly svádět k dojmu, že o vítězi nebylo od začátku pochyb a řešila se jen výška skóre. Ve skutečnosti to ale bylo úplně jinak. Vedli jsme 1:0 a měli ještě tři-čtyři lepší pozice. Na všech zadních šachovnicích jsme stáli lépe a naopak na těch předních to na žádný debakl nevypadalo. Jenže ze dvou lepších koncovek byly jen remízy, další dvě partie se před časovou kontrolou postupně vyrovnaly a pak otočily ve prospěch soupeře, atd. Nakonec tak zůstalo jen u té mojí jediné výhry a dvou remíz. Škoda, tento zápas jsme vůbec nemuseli prohrát. A mohli jsme si záchranu vyřešit sami už kolo před koncem a bez ohledu na ostatní výsledky.

Napište první komentář

 
Zlín A-Vlčnov 5,5:2,5 (9. kolo 2. ligy E, 25.2.2018)
Napsal Mirek K.   
Neděle, 25. únor 2018

V dnešním důležitém zápase jsme se po třech hodinách hry dostali do vedení 1,5:0,5, když vyhrál Pavel Slovák (8) a remizoval Martin Šenkýř (4). Pak jsme ale předvedli dvoje harakiri na první a třetí šachovnici a rázem jsme naopak prohrávali. Naštěstí podobné harakiri předvedl i můj soupeř (7) a tak jsem brzy po časové kontrole mohl vyrovnat. Pak dvě mírně lepší koncovky vyhráli Kuba Krejča (2) a Jura Hodovský (5) a Rosťa Svoboda si tak už poněkolikáté mohl úspěšně vychutnat vyhrávání lepší pozice za rozhodnutého stavu. Díky dnešní výhře jsme se udrželi na sedmém místě a pravděpodobně udělali rozhodující krok k záchraně.

Podrobnosti o zápasu doplním někdy později, nejspíš až příští týden.

Komentáře (1)

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 10 z 108

Poslední komentáře

klik TEST
Gratuluji Béčku k záchraně v ZKP. Snad to bude zároveň impuls k lepším zítřkům celého klubu.
Autor: Foukal
[07.04.2019 - 17:57:39]
klik Kroměříž B-Zlín A...
Tak ligu jsem hrál už minimálně potřetí. Ale poprvé v životě jsem hrál za Zlín A. 
Nahnuté to maj...

Autor: Foukal
[19.12.2018 - 10:20:37]
klik TEST
čžýčužýužýu
Autor: Foukal
[23.11.2018 - 17:42:58]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Díky za doplnění partie a opravu, 65. tah jsem opravil a doplnil další průběh, takže teď už by to...
Autor: Matěj Machala
[09.11.2018 - 00:06:20]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Najprv dve poznamky k tej "zcela vyhrane koncovce". Predovsetkym som ju mohol lahko vyhrat hned p...
Autor: Ludo Balazec
[08.11.2018 - 22:14:15]
© 2021 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95